Astral Seyahat ve Bilinmeyen Yönleri

fal bak, falcı, tarot, astroloji, yıldızname

Astral seyahat ruh ve bedenin ayrılıp, ruhun farklı bir boyut ya da yerde gezinmesi olayıdır. Özellikle genç ve orta yaştaki insanların çok ilgi duyduğu bu konu eğlenceli gibi görünse de tehlikelidir. Bu seyahat kesinlikle tüm ayrıntıları ile incelenmeli, bilinmeli ve olası tehlikeli durumlar göz önüne alınmalıdır. Çünkü ruh bedenden bağını koparmadan beşinci boyu denilen evrende gezintiye çıkar. Astral seyahat genellikle çok hafif uykuda ya da stres dolu bir gün sonunda gerçekleşen uykuda sağlanır. İşte astral seyahatin bilinmeyen yönleri ve yanlış bilinenler.

Uyku Problemleri Yaşanabilir

Astral seyahat hakkında söylenen ölüm gibi sonuçlar doğduğu doğru değildir. Ruh bedenden tamamen ayrılıp bir daha geri dönmez şeklinde bir ibare de yanlış bilinenler arasındadır. Bunun için fiziki ölümün gerçekleşmiş olması gerekir ki bunun astral seyahat ile hiçbir ilgisi yoktur. Ancak astral seyahat denemeleri çoğunlukla uyku problemleri ile sonuçlanır. Dolayısıyla depresyon hali bu deneyimi yaşayan kişilerde çok sık gözlemlenir.

Ruh Telkin Edilmelidir

Astral seyahatin gerçekleşmesi için vücudun gevşeme haline geçmesi çok önemlidir. Zihnin olası tüm düşüncelerden arındırılması ve uyku halini alması gerekir. Bunun içinde genellikle sessiz ve loş bir ortam tercih edilir. Çoğu insan bu esnada ruhun çıkması yeterli diye düşünebilir. Ancak bu düşünceleri de başarısızlıkla sonuçlanır. Çünkü ruh telkini yapılmadan astral seyahat gerçekleşmez.

Ruh Zihin İle Kumanda Edilmelidir

Astral seyahat başarılı gerçekleşir ve ruh bedenden çıkar ise kesinlikle kumanda evresine geçilmelidir. Aksi halde ruhun bedene dönüşü acı ve sıkıntılı bir süreci beraberinde getirir. Rüyadaymış gibi hareket etmek ruhun kumanda edilmesine engel değildir. Unutulmamalıdır ki beyin vücudun en güçlü organıdır. Bu nedenle kumanda gücü ruh bedenden çıksa dahi beyin ile gerçekleştirilir.