Tarot Falı Baktırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

fal bak, falcı, tarot, astroloji, yıldızname

Tarot Falı Baktırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Kart ile bakılan fallarda en önemli nokta kartların anlamlarının olduğuna ve bu anlamların falı baktıran kişinin hayatını yönlendirdiğine inanması gerekir. Kişi, tarot falına bakarken tamamen kartlarına odaklanarak istediği soruyu içinden geçirerek tek tek kartlarını açmalıdır. Çoğu kişi geçmişini değiştiremese de geleceği için şekillendirme ve kartlardan yardım alabileceğine inanır. Bu nedenle tarot falı baktırmadan önce bilmeniz gerekenler arasına pek çok nokta bulunur.

Tarot Falı Soru ve Niyet İlişkisi

Tarot falı baktırmadan önce soruların keskinliği ve hangi niyet ile baktırıldığının netleşmesi gerekir. Bu nedenle tarot falının enerjisel bağlamda yüksek bir alanı bulunur. Tarot falı bakılırken sorulan soruların netliği doğru cevaba ulaşılmasında yardımcı olur. Tek bir kartta bile kişi hayatına dair pek çok anlamı ve geleceğinin şekillenmesinde yardımcı olacak pek çok kavramı çıkarabilir. Tarot falında akıcı bilgi alınmak isteniyor ise sorunun net olarak sorulması ve soruya ait amacın hangi doğrultuda kullanılacağına karar verilmesi gerekir. Böylelikle en doğru sonuca ve cevaba ulaşılmış olunur.

Tarot Fal Kartları

Kart yöntemi ile bakılan bu fal türünde kartların anlamları sorulan soru ile birleştiğinde bazen oldukça fazla netlik kazanarak tam bir cevap alınmış olunur. Örnek verilmesi gerekirse Tılsım Şovalyesi kartı kişinin iş hayatına dair bilgiler, hangi kararın doğru olacağına dair yönlendirmeler ve iş konusunda kişiye nasıl hareket etmesi gerektiğine dair tavsiyeler vererek ciddi anlamda hayatına etki edecek olan bir karttır. Bu kartta iş yaşamı süresince hakkını tam anlamıyla alamayan ve hep geri planda kalan kişilerin istikararlı ve sabırlı olmaları ve stratjiler geliştirerek kendilerini ön plana çıkarmaları tavsiye edilir. Tarot kartları pek çok anlamı beraberinde barındıran kartlardır.